Obiekt, który pamięta jeszcze lata 70. ubiegłego wieku, właśnie przechodzi remont. Chodzi o budynek warsztatowo-dydaktyczny nr 1 w Centrum Kształcenia Zawodowego, który zmieni się nie do poznania.
Budynek zostanie ocieplony, zyska nowe łazienki, okna i drzwi. Będzie miał zamontowaną fotowoltaikę, nowe instalacje elektryczne oraz systemy wentylacyjne. Obiekt zostanie dostosowany do wymogów przeciwpożarowych i potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
– Warsztaty wyglądały już bardzo źle. Ściany były popękane, a sam budynek mocno wyeksploatowany. Powstał w latach 70., więc różnił się od tego, co jest nowoczesne i technologicznie możliwe dzisiaj do wykorzystania – mówi Małgorzata Szymaniuk-Kruk, dyrektorka Centrum Kształcenia Branżowego.

– Budynek był „smutny”, ale będzie piękny. Nareszcie zbliżymy się do warunków nauczania i pracy, jakie są standardem – dodaje.
Było smutno, będzie pięknie
Po modernizacji w Centrum powstaną strefy dedykowane poszczególnym kierunkom kształcenia. Znajdzie się tam między innymi obszar poświęcony mechatronice czy odnawialnym źródłom energii.
– Będzie też pracownia ślusarska, czyli coś, czego do tej pory u nas nie było, a chcemy ten kierunek odtworzyć. Jedna część zostanie również przeznaczona na pierwszą pracownię spawalniczą. Mamy już stanowiska do spawania tradycyjnego, ale w najbliższym czasie pozyskamy symulator spawalniczy, co poszerzy nasze możliwości kształcenia i podnoszenia kwalifikacji – tłumaczy dyrektorka.

Wartość inwestycji wynosi prawie 6 milionów 200 tysięcy złotych. Prace muszą zakończyć się w tym roku. Na czas robót uczniowie będą mieć zajęcia w pobliskim Branżowym Centrum Umiejętności nr 1.





Gratulacje, Pani Dyrektor.