Dziś do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach trafiły nowe auta. Poprawią warunki i komfort nauki przyszłym kierowcom oraz egzaminatorom.
Od 17 września kursanci będą zdawać egzaminy na prawo jazdy kategorii B na 15 fabrycznie nowych hybrydowych Suzuki Swift. Samochody są wyposażone w dodatkowy pedał sprzęgła, dotychczasowe auta miały jedynie dodatkowy hamulec.
– To jest bardzo duże ułatwienie dla naszych egzaminatorów, bo będą mogli znacznie szybciej reagować na sytuacje kryzysowe. Dodatkowo auta mają systemy ostrzegania i specjalne oznakowanie – mówi dyrektor WORD w Siedlcach Daniel Pióro. – Nasze Swifty mają też bardzo nowoczesne silniki w wersji „mini hybrydy” co pozwala na zminimalizowanie spalania – dodaje.

Razem z wymianą samochodów, wymieniono także wszystkie motocykle. Koszt inwestycji to 1,2 mln złotych. Ostatnia kompleksowa zmiana pojazdów w siedleckim WORD była 21 lat temu.
– Chcemy pokazać, że zarząd Mazowsza dba nie tylko o samorządy lokalne, ale też o swoje jednostki organizacyjne – mówi jego członkini Janina Ewa Orzełowska i podkreśla, że od 17 września kursanci siedleckiego WORDu będą mieć komfortowe warunki do zdawania egzaminów.
Na tych samochodach egzaminowani będą też kursanci w Garwolinie. Od początku swojego istnienia siedlecki WORD przeegzaminował 1 000 477 osób.





Niech WORD wymieni dyrekcję będzie najlepiej !
Nic to nie zmieni dopóki będą z nadania partyjnego zamiast z konkursu dla kandydatów z wymaganym wykształceniem kierunkowym.
O to to…
A co masz do dyrekcji?
Wybór suzuki jest dużym problemem dla okolicznych szkół nauki jazdy. Nie każdego stać na wywalenie 90tys za nowy samochód. Na rynku wtórnym jest bardzo mała oferta takich pojazdów z fakturą. Z daleka czuć ustawkę…..