Uczelniany Ośrodek Kultury UwS zaprasza na bezpłatne cotygodniowe spotkania filmowe. W każdą niedzielę o godzinie 18:00 w Sali Widowiskowej UOK znajdziecie dobre filmy oraz dostaniecie popcorn, kawę i coś słodkiego za darmo.
W maju cztery odsłony Studenckiego Kina:
10 maja – projekcja filmu Hamnet w reżyserii Chloé Zhao oparty na powieści Maggie O’Farrell.
Akcja rozgrywa się w XVI-wiecznej Anglii i koncentruje się na życiu żony William Shakespeare — Agnes — oraz ich syna Hamneta. Film opowiada o rodzinnej tragedii po śmierci chłopca, ukazując żałobę matki i wpływ tego wydarzenia na twórczość Shakespeare’a, zwłaszcza na powstanie sztuki „Hamlet”. To intymna historia o miłości, stracie i pamięci.
17 maja – Manchester by the Sea,
24 maja – Tár,
31 maja – Wieloryb.




