
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza w piątek, 22 maja o godz. 9 na 42. Konkurs recytatorski dla dzieci i młodzieży im. K. Makuszyńskiego – eliminacje miejskie.
To jedyny o zasięgu regionalnym konkurs recytatorski adresowany do uczniów szkół podstawowych.
Uczestnicy występują w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII. Na konkurs należy przygotować jeden wiersz i jeden fragment prozy dowolnego autora. Utwory powinny odpowiadać wiekowi wykonawcy. Łączny czas ich wykonania nie może przekroczyć 5 minut i musi trwać min. 90 sekund.
Konkurs przebiega w 3 etapach: eliminacje szkolne, eliminacje gminne/powiatowe oraz miejskie.
Odbywa się w dwóch kategoriach: „klasy I-III” – Sala Biała oraz „klasy IV-VI” i „klasy VII-VIII” – sala widowiskowa „Podlasie”. Komisja Konkursowa wytypuje po 3 laureatów w każdej kategorii wiekowej do udziału w finale.
Finał 10 czerwca.
reklama




