Strona głównaRegionDodatkowa akcja szczepienia lisów w powiecie siedleckim

Dodatkowa akcja szczepienia lisów w powiecie siedleckim

Od 27 do 31 maja Wojewódzki Inspektorat Weterynarii przeprowadzać będzie na terenie powiatu siedleckiego dodatkową akcję szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Szczepionka (w kształcie krążka koloru brunatno-zielonego o zapachu rybnym) zrzucana będzie z samolotów na lasy, pola i łąki. Przynęty ze szczepionką nie wolno dotykać. Zwierzęta nie przyjmą tych z zapachem człowieka. Przez dwa tygodnie od wyłożenia szczepionki należy zachować ostrożność podczas wyprowadzania zwierząt.

Każdy, kto miałby styczność ze szczepionką powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem medycyny. Należy także zwrócić uwagę na domowe czworonogi, których ewentualny kontakt z preparatem należy zgłosić lekarzowi weterynarii.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

DODAJ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

Logo Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach