Drugi sprawca ataku na ul. Unitów Podlaskich w Siedlcach zatrzymany. 32-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty.
– Mężczyzna złożył wyjaśnienia, ale nie przyznał się do winy- mówi Katarzyna Wąsak z Prokuratury Rejonowej. – Prokurator złożył dziś do Sądu wniosek o jego tymczasowego aresztowanie na 3 miesiące. Posiedzenie w tej sprawie odbędzie się jutro – dodaje.
Przypominamy, do zdarzenia doszło w piątek, 22 maja w godzinach porannych. Dwóch mężczyzn zaatakowało 40 – latka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do ataku użyto narzędzia przypominającego maczetę. Poszkodowany trafił do szpitala z raną prawego przedramienia oraz palców i przeszedł operację.
Pierwszy ze sprawców, 32-latek również usłyszał zarzut udziału w pobiciu z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Mężczyzna także nie przyznał się do winy i trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące.
Prokuratura prowadzi czynności procesowe oraz przesłuchuje świadków. Na razie, ze względu na dobro śledztwa nie ujawnia szczegółów.




