W Siedlcach dziś, 1 czerwca wystartował Miejski Klub Młodzieżowy. Znajduje się przy ulicy Sienkiewicza w budynku po Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Ma być to miejsce dedykowane młodzieży w wieku 12–19 lat.
W placówce, która będzie działała w godzinach od 14 do 19, uczniowie szkół podstawowych i średnich będą mogli odpocząć po szkole, spotkać się z rówieśnikami, rozwijać swoje pasje, ale też otrzymać wsparcie pedagogów czy psychologów.
– Młodzież będzie mogła spędzić tu czas czysto towarzysko, ale też wziąć udział w przeróżnych warsztatach czy zwyczajnie odrobić lekcje, bo będzie tam specjalna przestrzeń ze sprzętem komputerowym – mówi Katarzyna Dobijańska, pełnomocniczka do spraw uzależnień w Urzędzie Miasta w Siedlcach.

Dodatkowo Klub będzie miał do zagospodarowania teren zielony, gdzie będzie można uprawiać ogródek. W samym budynku jest duża sala na spotkania, pomieszczenia na zajęcia artystyczne, ale też co bardzo ważne będzie indywidualny pokój terapeutyczny, gdzie będą zapewnione konsultacje.
– Będzie „na przykład „pokój zwierzeń”, w którym będzie można porozmawiać w ciszy także ze specjalistą, ale także z innymi o jakimś bardzo ważnym temacie – wylicza Dobijańska. – Mamy salę, która się nazywa „open space” i to jest taka przestrzeń otwarta, gdzie można odrobić lekcje, bo Klub jest wyposażony w komputery, tablicę multimedialną. Ostatnia sala to „przestrzeń chaosu” przygotowana na zajęcia plastyczne, techniczne dodaje.

W Klubie regularnie organizowane będą również: warsztaty rozwojowe i edukacyjne, działania profilaktyczne, spotkania tematyczne, inicjatywy społeczne i młodzieżowe. Klub będzie działał od poniedziałku do piątku w godz. 14-19.




