
Klub Miłośników Fantastyki „Biały Kruk” z Siedlec otrzymał nagrodę w kategorii Fan Roku 2025. Gala rozdania nagrody Śląkfa odbyła się w Chorzowie podczas Seminarium Literackiego Śląskiego Klubu Fantastyki.
Anna Kańtoch, znana i wielokrotnie nagradzana autorka fantastyki oraz kryminałów napisała w laudacji:
„Sytuacja na fantastycznym rynku wydawniczym jaka jest, każdy widzi. Z jednej strony można argumentować, że przecież każdego roku mamy po kilkaset nowych powieści, a liczba opublikowanych opowiadań potrafi być dwukrotnie większa. Z drugiej strony przebić się do świadomości czytelników jest trudno, zaś miejsca, w których można opublikować swój tekst, to często efemerydy. Tym bardziej więc należy docenić inicjatywy takie jak „Magazyn Biały Kruk”, wydawany przez Stowarzyszenie Klub Miłośników Fantastyki „Biały Kruk”.
Pismo to udostępnia swoje łamy nie tylko autorom bardziej znanym, ale przede wszystkim tym, którzy jako pisarze stawiają swoje pierwsze kroki. W 2025 ukazały się cztery numery, w tym jeden specjalny, poświęcony Księżycowi – pozostałe to Alchemia, Zima/Frostpunk oraz Dinozaury. „Białego Kruka” można kupić w wersji papierowej lub pobrać za darmo z sieci.
Statuetkę w imieniu stowarzyszenia odebrał prezes zarządu, a zarazem redaktor naczelny Magazynu „Biały Kruk”, czyli Grzegorz Czapski.
Śląkfa jest nagrodą rozdawaną co roku przez Śląski Klub Fantastyki. Sam Klub, jak i nagroda są oficjalnie najstarszymi tego typu inicjatywami w Polsce (Klub działa od 1981 roku, a nagroda od 1984 roku). Przyznawana jest kategoriach: Wydawca, Twórca i Fan Roku. Laureatami nagrody w przeszłości byli między innymi Juliusz Machulski, Janusz A. Zajdel, czy Stanisław Lem.




