W Siedlcach podsumowano kolejną edycję Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Jego celem jest upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu, promowanie prospołecznych postaw.
Tegorocznym zwycięzcą został Mateusz Baj.
Prezydent miasta Tomasz Hapunowicz podziękował laureatom za działanie na rzecz miasta i mieszkańców.
– Chcę powiedzieć po prostu dziękuję. Dziękuję za to, że dzielicie się z innymi swoim czasem, za to, że dzielicie się z innymi swoimi talentami, swoją wiedzą. Dzięki waszemu zaangażowaniu i dzięki waszej wrażliwości nasze miasto po prostu staje się piękniejsze. Bardzo wam dziękuję, bo bez takich wspaniałych wolontariuszy, nie było by tak wspaniałych inicjatyw i wydarzeń. A to buduje nasze miasto.
Laureat w kategorii „Ósemka”
Mateusz Baj – uczeń Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. generała Józefa Bema w Siedlcach. Jest harcerzem Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach, gdzie pełni funkcję drużynowego. Mateusz posiada tytuł ratownika i udziela pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Aktywnie działa w Młodzieżowej Radzie Miasta Siedlce, współtworzy projekty i pozyskuje środki na inicjatywy młodzieżowe. Pracuje jako wolontariusz w stowarzyszeniu działającym na rzecz bezdomnych psów i kotów, angażuje się w akcję szkolnego klubu wolontariatu.
Laureaci w kategorii „Ósemka Junior”
Zuzanna Kępka – uczennica Szkoły Podstawowej nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach – jako wolontariusz szkolnego koła wolontariatu bierze udział w licznych akcjach charytatywnych, między innymi zbiórkach organizowanych przez Bank żywności i Caritas Diecezji Siedleckiej, regularnie odwiedza starszą osobę z sąsiedztwa, której robi zakupy, towarzyszy i wspiera. Jest wolontariuszką schroniska.
Natalia Bukatczuk – uczennica Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki w Siedlcach. Jest wolontariuszką szkolnego koła Caritas, bierze udział w zbiórkach żywności, współpracuje z Dziennym Domem Pobytu „Kotwica”. Zorganizowała szkolny bal charytatywny, angażuje się w prace społeczne w swojej parafii, gdzie jest animatorką w grupie dla dzieci.
Zuzanna Niewiadomska – uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach. Aktywnie działa w szkolnym klubie wolontariatu, uczestniczyła między innymi w akcji na rzecz pomocy osobom dotkniętym powodziom na Dolnym Śląsku, zbiórce środków medycznych dla placówek weterynaryjnych w Afryce, współorganizowała międzynarodowy Dzień Pokoju.
Amelia Bochowicz – uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach. Aktywnie działa w szkolnym kole wolontariatu, współorganizuje akcje charytatywne między innymi zbiórkę na rzecz Polaków z Kresów Wschodnich, zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Jako wolontariuszka pomagała przy organizacji biegu mikołajkowego z „Dwójką”, występowała dla seniorów w Domu Pomocy Społecznej „Nad Stawami”.

Laureaci w kategorii „Ósemka Senior”:
Zofia Żydak – uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach. Aktywnie uczestniczy w działaniach szkolnego klubu wolontariatu, współpracuje ze specjalnym ośrodkiem szkolno-wychowawczym pomagając w nauce jego uczniom. Bierze udział w ogólnopolskich akcjach charytatywnych takich jak „Góra Grosza”, „Dzień papieski”. Uczestniczyła w akcji sprzątania grobów, w zbiórce środków czystości i artykułów higienicznych.
Alicja Kozdęba – uczennica I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach. Od początku swojej nauki w liceum, aktywnie uczestniczy w pracach szkolnego koła Caritas. Potrafi zachęcić rówieśników do uczestnictwa w zbiórkach i kiermaszach charytatywnych organizowanych w szkole. Chętnie angażuje się w działalność Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Siedleckiej.
Julia Cielemęcka – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach. Jest przewodniczącą szkolnego koła wolontariatu, współpracuje z organizacjami szkolnymi i zachęca rówieśników do działań na rzecz społeczności szkolnej. Promuje wartości etyczne, zdrowy styl życia, działania we współpracy i przyjaźni. Współpracowała z Caritas Diecezji Siedleckiej między innymi przy zbiórce żywności, środków czystości dla osób bezdomnych czy akcji pieczenia ciast.
Krzysztof Drzewiecki – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach. Angażuje się w tworzenie projektów społecznych, których wspólną cechą jest wspieranie młodzieży oraz osób starszych. Był liderem projektu „Generacja Wsparcia”, który miał na celu przeciwdziałanie osamotnieniom osób starszych, integrację międzypokoleniową oraz wsparcie materialne i emocjonalne podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Siedlcach.
Przyznano też pięć wyróżnień następującym osobom:
Matylda Michowiecka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Rawicza w Siedlcach,
Laura Czeczko, uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Rawicza w Siedlcach,
Oliwia Matusiak, uczennica Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach,
Aleksandra Kleszcz, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach,
Olivier Jastrzębski, uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach.





Brawo Julcia:)