Projekt społeczny „WIDZĘ”, realizowany przez uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Siedlcach („Ekonomik”) w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii, zdobył tytuł laureata Brązowego Wilka.
Grupa w składzie: Norbert Andrzejczuk- lider projektu, wspólnie z Hubertem Andrzejczukiem, Gabrielem Kowalem, Alanem Borkowskim i Damianem Księżopolskim zorganizowała zbiórkę niepotrzebnych okularów dla osób potrzebujących. Dzięki współpracy z Lions Club Warszawa Host okulary trafią do mieszkańców krajów ubogich i rozwijających się, głównie w Afryce i Azji.
– W trakcie realizacji projektu udało się zebrać ponad 2600 par okularów. Na terenie Siedlec i okolic utworzyliśmy ponad 30 punktów zbiórki, do których mieszkańcy mogli przynosić niepotrzebne okulary. Co ważne, mimo zakończenia projektu w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, wiele z tych punktów nadal funkcjonuje i wciąż można przekazywać okulary osobom potrzebującym – mówi Norbert Andrzejczuk.
Jak mówią uczniowie zdobycie tytułu laureata Brązowego Wilka jest dla nich ogromnym wyróżnieniem i potwierdzeniem, że warto podejmować działania na rzecz drugiego człowieka. Nagroda jest efektem pracy całego zespołu, wsparcia partnerów, instytucji, mediów oraz wszystkich osób, które zaangażowały się w zbiórkę.

Uroczysta Gala Finałowa Zwolnionych z Teorii odbyła się 28 maja na stadionie Legii Warszawa.
– W imieniu całego zespołu projektu „WIDZĘ” składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę. Dziękujemy mediom, partnerom, instytucjom, właścicielom punktów zbiórki oraz każdej osobie, która przekazała okulary lub pomogła nagłośnić akcję. Każdy gest miał znaczenie i przyczynił się do sukcesu projektu – dodaje lider projektu.
Grupa zapewnia, że na tym projekcie ich działalność się nie kończy. Uczniowie nadal chcą pomagać, rozwijać inicjatywę i poszerzać jej zasięg.




