Strona głównaSportSukcesy sztangistów z LKS EkoSport na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Sukcesy sztangistów z LKS EkoSport na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Duże sukces zawodników LKS EkoSport Siedlce. Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w dniach 30–31 maja w Ciechanowie, przyniosły reprezentantom Siedlce nie tylko medale ale również tytuł najlepszego kobiecego klubu w Polsce w kategorii U23.

Największą bohaterką zawodów była Martyna Dołęga, która w kategorii do 69 kg zdobyła złoty medal w dwuboju wynikiem 224 kg (99 kg w rwaniu i 125 kg w podrzucie), ustanawiając przy tym rekord Polski do lat 23 oraz seniorek w podrzucie wynikiem 125 kg. Martyna została także uznana za najlepszą zawodniczkę całych mistrzostw, zwyciężając w klasyfikacji Sinclaira z dorobkiem 280,03 punktu.

Kolejny złoty medal w dwuboju dla EkoSportu wywalczyła Weronika Nowak w kategorii do 86 kg. Weronika uzyskała rezultat 211 kg w dwuboju (100 kg + 111 kg), pewnie zwyciężając w swojej kategorii wagowej. Świetny występ pozwolił jej zająć wysokie 6. miejsce w klasyfikacji Sinclaira całych mistrzostw.

Wysokie lokaty zajęły również: Olga Komorowska – uplasowała się na 4. miejscu w kategorii do 86 kg z wynikiem 149 kg w dwuboju, oraz Zuzanna Karpowicz była 5. w kategorii do 57 kg, osiągając 117 kg w dwuboju.

Bardzo dobrze spisali się także reprezentanci EkoSportu w rywalizacji mężczyzn. Bartłomiej Pazura wywalczył 4. miejsce w kategorii do 85 kg z wynikiem 276 kg w dwuboju, a Damian Dmowski zakończył zmagania na 6. miejscu w kategorii powyżej 110 kg, uzyskując 247 kg.

Łącznie zawodnicy i zawodniczki LKS EkoSport Siedlce zdobyli podczas mistrzostw aż osiem medali w poszczególnych bojach i dwuboju. Na ten dorobek złożyło się sześć złotych oraz dwa brązowe medale. W klasyfikacji medalowej klub zajął drugie miejsce zarówno w zestawieniu dwuboju, jak i wszystkich bojów.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

1 KOMENTARZ

DODAJ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

Logo Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach