W ubiegłym roku Siedlce odwiedziło prawie 76 tys. turystów. I choć to nieco mniej niż rok wcześniej to okazuje się, że nasze miasto jest atrakcyjniejsze od Płocka czy Ostrołęki.
Urząd Statystyczny w Warszawie opublikował dane o turystyce w największych miastach na prawach powiatu w województwie za miniony rok.
W 2025 roku z turystycznych obiektów noclegowych w Siedlcach skorzystało 75,8 tys. turystów (o 2,7% mniej niż przed rokiem). Turyści zagraniczni stanowili 16,2% wszystkich odwiedzających. Łącznie udzielono 111,8 tys. noclegów, w tym 22,9% noclegów turystom zagranicznym.
Najwięcej turystów przyciągnął Radom (126,5 tys.). Na drugim biegunie znalazła się Ostrołęka z 6,4 tys. turystów. Płock odwiedziło 41,4 tysiąca osób.





Brawo My.
A dlaczego nowi inwestorzy – wnoszący nowe miejsca pracy, do Siedlec nie chcą przybywać?
Czy gdzieś można się zapoznać z danymi na temat nowych miejsc pracy z ostatnich 5 lat?
Czy polityka zmniejszania terenów produkcyjno-usługowych będzie w Siedlcach kontynuowana?
Czy Radni podejmują stosowne działania (jakie?), aby Miasto Siedlce się rozwijało, a nie zamieniało w sypialnię ludzi pracujących poza Siedlcami?
Oczekujesz, że ludzie pochodzący spoza Siedlec będą walczyć o rozwój miasta? Bezradnym chodzi tylko o koryto, a czy to będzie koryto z miasta Siedlce, Łuków, czy wsi Zbuczyn to już dla nich niewielka różnica.