Strona głównaSiedlceTuryści lubią Siedlce. Bardziej niż Płock czy Ostrołękę

Turyści lubią Siedlce. Bardziej niż Płock czy Ostrołękę

W ubiegłym roku Siedlce odwiedziło prawie 76 tys. turystów. I choć to nieco mniej niż rok wcześniej to okazuje się, że nasze miasto jest atrakcyjniejsze od Płocka czy Ostrołęki.

Urząd Statystyczny w Warszawie opublikował dane o turystyce w największych miastach na prawach powiatu w województwie za miniony rok.

W 2025 roku z turystycznych obiektów noclegowych w Siedlcach skorzystało 75,8 tys. turystów (o 2,7% mniej niż przed rokiem). Turyści zagraniczni stanowili 16,2% wszystkich odwiedzających. Łącznie udzielono 111,8 tys. noclegów, w tym 22,9% noclegów turystom zagranicznym.

Najwięcej turystów przyciągnął Radom (126,5 tys.). Na drugim biegunie znalazła się Ostrołęka z 6,4 tys. turystów. Płock odwiedziło 41,4 tysiąca osób.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

3 KOMENTARZE

  1. Podatek od budynków mieszkalnych – 0,94 zł za 1 m², a z działalnością gospodarczą – 26,65 zł od 1 m²

    A dlaczego nowi inwestorzy – wnoszący nowe miejsca pracy, do Siedlec nie chcą przybywać?
    Czy gdzieś można się zapoznać z danymi na temat nowych miejsc pracy z ostatnich 5 lat?
    Czy polityka zmniejszania terenów produkcyjno-usługowych będzie w Siedlcach kontynuowana?
    Czy Radni podejmują stosowne działania (jakie?), aby Miasto Siedlce się rozwijało, a nie zamieniało w sypialnię ludzi pracujących poza Siedlcami?

    • Oczekujesz, że ludzie pochodzący spoza Siedlec będą walczyć o rozwój miasta? Bezradnym chodzi tylko o koryto, a czy to będzie koryto z miasta Siedlce, Łuków, czy wsi Zbuczyn to już dla nich niewielka różnica.

DODAJ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

Logo Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach