Strona głównaSiedlcePrezydent Siedlec nie chce dużego bloku przy ul. 11 Listopada

Prezydent Siedlec nie chce dużego bloku przy ul. 11 Listopada

Inwestycja proponowana przez siedlecki „Społem” nie dostała zielonego światła od prezydenta. Radni będą głosować odmowę jej ustalenia. Negatywnie stanowisko zajął wydział dróg.

Chodzi o planowany 11-piętrowy blok przy ul. 11 Listopada 51 na maksymalnie 214 mieszkań. Budynek w kształcie litery „U”, miałby mieć od 9 do 12 kondygnacji oraz garaż podziemny. Na parterze zaplanowano 5 lokali usługowych. W projekcie uwzględniono łącznie około 270 miejsc postojowych dla samochodów w garażu i terenie.

Prezydent przygotował na najbliższą sesję projekt uchwały odmawiającej budowy. Ważny głos miał tu wydział dróg siedleckiego ratusza, który negatywnie zaopiniował złożony wniosek.

Inwestycja za duża na okoliczne ulice

Według niego okoliczne ulice po prostu nie udźwigną dodatkowego ruchu samochodowego spowodowanego przez tak dużą inwestycję. Poza tym, jak podkreślono w piśmie, w ramach budowy dróg rowerowych w Siedlcach – przebudowane zostanie skrzyżowanie drogi wewnętrznej z ulicami 11 Listopada i Wł. Jagiełły.

Projekt kilkukondygnacyjnego bloku
Fot. UM Siedlce/projekt „Społem” Siedlce

Entuzjazmu z planowanej budowy nie wykazała też Powiatowa Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna Miasta Siedlce. W jej ocenie budynek jest przeskalowany, a jego architektura jest nieinteresująca, niczym się nie wyróżnia i jest kopią innych podobnych inwestycji.

Prezydent chroni „ład przestrzenny”

„Mając na uwadze konieczność zapewnienia ładu przestrzennego, bezpieczeństwa użytkowników dróg oraz ochrony interesu publicznego, uznaje się, że brak jest podstaw do ustalenia lokalizacji przedmiotowej inwestycji mieszkaniowej” – tłumaczy prezydent w uzasadnieniu do odmowy ustalenia inwestycji.

Przypomnijmy. Blok zaplanowano na terenie niedziałającej piekarni, na terenie poprzemysłowym. Do rozbiórki przewidziano łącznie 5 budynków. Inwestycja firmy „Społem” zgłoszona na mocy tzw. specustawy jest niezgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zakłada w tym miejscu teren usługowy a nie mieszkalny, maksymalną wysokość zabudowy do 17 metrów i nie więcej niż 5 kondygnacji, a w projekcie mamy 38 m i 12 kondygnacji.

Głosowanie ws. inwestycji zaplanowano na najbliższą, czwartkową sesję rady miasta.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

10 KOMENTARZE

  1. Duży blok przy Jagiełły to za dużo na tę ulicę (jedną z niewielu dość szerokich), ale duży blok strusa przy czerwonego krzyża to już nie problem.

  2. Szkoda że jak SPOŁEM zawnioskowało o zgodę na budowę 9 pięter przy max planowaniu 6 pięter przy ul 11 listopada 45, to Pan prezydent zgodził się.
    I dzięki radzie miasta, blok przy ul. 11listopada 43, będzie praktycznie w całości zacieniony od strony wschodniej.
    Mimo pisma składanego w tej sprawie…
    O braku terenów zielonych czy placu zabaw na tej działce, nawet nie będę wspominać. Bo to już szczyt patodeweloperki

  3. Architektura nie pasuje? Serio? Przy tych koszmarkach jakie stawiają inny deweloperzy?
    Ulica Jagiełły za ciasna na blok? Osoby decyzyjne kiedykolwiek Jagiełły widziały, czy uważają, że wygląda tak samo jak uliczki w centrum (które i tak zwężają swoimi decyzjami)?
    Szkoda, że wójt i świta nie widzą obok pozostałości po Tesco, a nawet jeśli widzą to nie przeszkadza im ten widok. Czemu tam nie ma nakazu rozbiórki?
    Społem musi się nauczyć, że jeśli chcą coś w Siedlcach budować to muszą wzorem innych deweloperów: sfinansować kampanię wyborczą, zatrudnić w biurze sprzedaży rodziny radnych, przekazać mieszkanie odpowiedniej osobie.

DODAJ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

Logo Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach