Strona głównaSiedlceNajemców STBS czeka podwyżka

Najemców STBS czeka podwyżka

Siedleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego podnosi czynsze. Najemcy zapłacą średnio 4 procent więcej. Te wejdą w życie od sierpnia.

To najniższa z podwyżek, jakie miały miejsce w Siedleckim TBS w ostatnich latach.

– Wynika z aktualnego wskaźnika inflacji za rok ubiegły – mówi prezes STBS Sławomir Konarski. – W poprzednich okresach konieczne były większe, kilkunastoprocentowe zmiany, co, jak pokazały ostatnie spotkania moje z mieszkańcami, było dla wielu naszych mieszkańców trudne do zaakceptowania. Dlatego te obciążenia nie są dotkliwe, a jednocześnie zapewnią pokrycie kosztów – dodaje.

Po podwyżce miesięczny czynsz wzrośnie maksymalnie o 30 złotych.

Ostatnia podwyżka czynszów w STBS była w 2024 roku i wyniosła o 18 procent.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

8 KOMENTARZE

  1. Szanowna mieszkanko. Dostajesz coś gratis od państwa i samorządu, to podziękuj, a nie mędrkuj. Mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu, które sfinansował właściciel i budżet państwa z preferencyjnych dofinansowań z Banku Gospodarstwa Krajowego. Twój koszt to symboliczna partycypacja, za którą na wolnym rynku możesz kupić 2 garaże a nie wykończone mieszkanie. Kup na własność u dewelopera albo na rynku wtórnym jak TBS taki zły. Jak masz znajomych i ci udostępnią kalkulację czynszu to porównaj opłaty u deweloperów czy SSM i w TBS. Po odjęciu kredytu (to nie dochód TBS, tylko zwrot kredytu do banku) i zobacz jak to się kształtuje. Klatki schodowe masz kalkulowane w czynszu (bez wyszczególnienia), a np. w SSM płacisz 30 zł., albo miotła i mop w garść i samemu… Decyduje większość mieszkańców. Za każdą awarię, czy przegląd (kominiarz, gaz, pomiary elektryczne) nic nie płacisz, a deweloper obciąża wspólnotę. Jak nie pasuje TBS to droga wolna, mieszkań na rynku i pierwotnym i wspólnym pod dostatkiem.

    • Nick „JP Morgan” idealnie dobrany 😄I właśnie o to od lat chodzi mieszkańcom TBS/SIM, żeby mieszkalnictwo społeczne nie było kopiowaniem mentalności bankowo-developerskiej pod szyldem „misji społecznej”.
      Fascynujące jest zawsze to:„to nie wasze mieszkania, tylko państwa”.Ale kiedy trzeba: wpłacić partycypację, spłacać kredyt w czynszu, utrzymywać budynki, znosić podwyżki,to nagle mieszkańcy stają się „partnerami systemu” 😅 znasz koszt administrowania? To porównaj sobie – może przejrzysz na oczy. I nie mieszaj społecznego z prywatnym rynkiem najmu. Podwyżka o inflację nikogo nie rusza – w końcu, może te poprzednie 30% ze zrzutką na samochód do UM z czynszów i kolejne 15%,18% – wyrównały rzekome „straty”. Bo taka bieda była, że komunalne zasoby „dokładały do TBSowskich” 🤣

  2. Jp Morgan nie spinaj się tak bo ci żyłka pęknie,jeżeli chodzi o podwyżki w nowszych budynkach to tak bo stbs sporo ma w administracji budynki przejęte od PUK w których i tak praktycznie nie jest nic robione , tylko podwyżki są.A takie kity co wypisujesz to dla ciemnego ludu

    • Sam się spinasz ludziku. Wyluzuj i przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem.. Podaj jakieś konkrety a nie hasełka bez pokrycia. Coś merytorycznie, a nie niesprawdzone frazesy. Odniosłem się do linku wskazanego przez „mieszkankę”. A Ty bijesz pianę bez sensu i nie na temat. Sprzeczną z faktami

  3. Szkoda tylko ze pierwsze wybudowane vloki mają teraz więcej do spłacenia kredytu niż 30 lat temu. A rzekomo byl spłacany

  4. Ja pierdziele skąd się tacy pajace wiecznie biorą jak ten jak ci tam JPMorgan…. Popuśc wentyl jak ci kolega radzi nie popisuj się.Wiecznie ktoś sie przypierdziela do tbsów…ze jak nie pasuje itd……dałeś coś mnie lub innym ze kazesz nam szukać na rynku wtórnym.Myslisz ze kazdy z nas nie kupiłby sobie własnosciowego jakby mógł tylko tu siedział?Takie były czasy wtedy a były to lata 2000/2001.Kazdy też qpłacił nie małą kwotę partycypacji na tamte lata,takze nikt nam nie dał nic za darmo…..Więć podwyzki też rozumiemy zeby nie było….

    • Spróbuj powiedzieć mi to w oczy, a nie anonimowo zza klawiatury. Obrażasz, ale nie będą zniżał się do twojegO poziomu.

      Odnieś się merytorycznie, ale trochę prawdy napisałeś „Myslisz ze kazdy z nas nie kupiłby sobie własnosciowego jakby mógł tylko tu siedział?Takie były czasy wtedy a były to lata 2000/2001”
      Także jak brakuje na „swoje” to trzeba mieszkać w TBS. I nie kąsać ręki, która daje.

      „Kazdy też qpłacił nie małą kwotę partycypacji na tamte lata,takze nikt nam nie dał nic za darmo”
      i ja też to trafnie zripostowałem. Wpłaca taka mieszkanka parę groszy i chce zmieniać ustawę. Ciekawe ile wpłaciła, bo cienko ta zbieranina wygląda… Jak tak źle to niech kupi na wolnym rynku i zwolni mieszkanie tym, którzy wezmą z „pocałowaniem w rękę”.

DODAJ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

Logo Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach