
W sobotę, 6 czerwca odbędzie się X Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski. Celem rajdu jest upamiętnienie wizyty Jana Pawła II w Siedlcach i Drohiczynie 10 czerwca 1999 roku. Trasa przejazdu upamiętnia miejsca związane z tą wizytą.
Rajd współorganizowany jest przez Siedlce, Drohiczyn oraz Gminę Korczew. Jest to inicjatywa skierowana do środowiska motocyklistów.
Rajd, podobnie jak w latach ubiegłych, rozpocznie się od spotkania na Siedleckich Błoniach, przy Krzyżu Papieskim, a następnie przejedzie ulicami miasta pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie zostaną zapalone znicze pamięci oraz złożone kwiaty. Następnie kolumna motocykli przejedzie ulicami miasta w kierunku Drohiczyna przez Korczew.
Udział w rajdzie jest bezpłatny.
Program:
9.45 – spotkanie Motocyklistów przy Krzyżu Papieskim Na Błoniach Siedleckich,
10.00 – msza polowa przy Krzyżu Papieskim Na Błoniach Siedleckich,
11.15 – wyjazd z Błoni przejazd pod pomnik Św. Jana Pawła II w Siedlcach, złożenie kwiatów,
11.50 – wyjazd z Siedlec do Korczewa. Plac przy Urzędzie Gminy Korczew,
13.00 – wyjazd z Korczewa do Drohiczyna,
Na zakończenie rajdu odbędzie się koncert, a dla wszystkich będzie przygotowana grochówka.




