Strona głównaPolicjaSeniorka oszukana metodą "na policjanta"

Seniorka oszukana metodą „na policjanta”

76-letnia mieszkanka Siedlec padła ofiarą oszustwa metodą „na policjanta”. Kobieta, przekonana, że pomaga funkcjonariuszom straciła swoje oszczędności.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 11 czerwca. Nieznana osoba, podszywając się pod funkcjonariusza, skontaktowała się telefonicznie z kobietą. Rozmówca przekonywał seniorkę, że jej oszczędności są zagrożone i dla ich ochrony konieczne jest pilne przekazanie pieniędzy na specjalny „rachunek techniczny”.

– Kobieta uwierzyła w przedstawioną historię. Działając zgodnie z instrukcjami oszusta, dokonała kilku wpłat gotówkowych przy użyciu kodów BLIK we wpłatomatach. Łączna kwota przekazanych pieniędzy wyniosła ponad 70 tysięcy złotych – tłumaczy rzeczniczka Komendy Ewelina Radomyska.

Policja ostrzega i przypomina, że nigdy nie poprosi Cię o przekazanie pieniędzy, wypłatę oszczędności ani wpłatę środków na „bezpieczne” lub „techniczne” konto. W przypadku podejrzenia próby oszustwa należy niezwłocznie skontaktować się z numerem alarmowym 112 lub najbliższą jednostką Policji.

ŹródłoKMP Siedlce
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

DODAJ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

Logo Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach