Strona głównaPolicja42-latek posługiwał się fałszywym prawem jazdy

42-latek posługiwał się fałszywym prawem jazdy

Kilka dni temu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach zatrzymali do kontroli kierującego Oplem, który przekroczył dopuszczalną prędkość.

Mężczyzna okazał czeskie prawo jazdy wystawione na swoje nazwisko. W trakcie sprawdzania policjanci ustalili, że w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców nie figurują żadne polskie uprawnienia do kierowania pojazdami przypisane do kontrolowanego.

– Z uwagi na wątpliwości dotyczące autentyczności dokumentu funkcjonariusze poddali go szczegółowej weryfikacji, między innymi przy użyciu światła ultrafioletowego. Przeprowadzone czynności potwierdziły, że okazane prawo jazdy jest fałszywe. 42-latek został zatrzymany, a dokument zabezpieczono procesowo do dalszego postępowania – tłumaczy rzeczniczka KMP Ewelina Radomyska.

Wobec kierującego prowadzone będzie postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa polegającego na posługiwaniu się fałszywym dokumentem. Ponadto do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

DODAJ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

Logo Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach