Opublikowano ranking najlepszych uczelni wyższych w kraju „Perspektywy 2026”.
Uniwersytet w Siedlcach zaliczył lekki skok w stosunku do ubiegłego roku. Zestawienie uczelnię sklasyfikowało między 81 a 93 miejscem (rok temu było to między 83 a 92 miejscem w kraju).
W rankingu brano pod uwagę: prestiż – 12%, absolwenci na rynku pracy – 12%, potencjał naukowy – 13%, efektywność naukowa – 30%, innowacyjność – 8%, warunki kształcenia – 10%, umiędzynarodowienie – 15%.
Najlepsza trójka to: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński oraz Politechnika Warszawska.





Wstyd dyplom pokazywać
To nie pokazuj. Nikt nie chce nawet oglądać.
Ciekawa interpretacja. Czyli trzeba zakładać że jeśli uczelnie uszeregować stricte to bliżej byłoby do 81 a nie do 93.