AKTUALIZACJA: Sprawa została odroczona do 30 września. W tym czasie mają się odbyć mediacje.
Dziś, 23 czerwca przed Sądem Okręgowym w Siedlcach ruszył proces mężczyzn, którzy 27 sierpnia ubiegłego roku pobili byłego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.
Oskarżeni: 39 – letni Aleksander B. i 35 – letni Rafał G., którzy usłyszeli zarzuty pobicia z możliwością spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu odpowiadają z wolnej stopy. Obaj pojawili się na dzisiejszej rozprawie, nie ma na niej Niedzielskiego.
Przypominamy pokrzywdzony 27 sierpnia w godzinach popołudniowych, w towarzystwie swoich znajomych, przebywał w jednej z siedleckich restauracji. W lokalu tym przebywali także dwaj mężczyźni, którzy zaatakowali byłego ministra, uderzając go w twarz i kopiąc. W trakcie zdarzenia także grozili Niedzielskiemu pozbawieniem życia. Pokrzywdzony w wyniku doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.
Oskarżeni w trakcie zdarzenia byli pijani. Sami zgłosili się na policję. Rafał G. przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Aleksander B. przyznał się zaś częściowo do zarzutu i złożył wyjaśnienia.
Przestępstwo, którego popełnienie zarzucono podejrzanym zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.





Chyba poszkodowany powinien iść siedzieć nie oskarżeni im dać pouczenie i pogrozić palcem.