Strona głównaSiedlceCzy parking przy stacji Siedlce Wschodnie powstanie?

Czy parking przy stacji Siedlce Wschodnie powstanie?

Co dalej z parkingiem na 100 miejsc, który miał powstać przy stacji Siedlce Wschodnie? Zgodnie z planami miał być gotowy pod koniec ubiegłego roku, a inwestycja nawet nie ruszyła i straciła finansowanie z rządowego programu.

– Wykonawca nie wywiązał się z umowy, dlatego rozwiązaliśmy z nim umowę. Obecnie prowadzimy rozmowę z firmą STADLER i miastem Siedlce dotyczącą dofinansowania do inwestycji. Kolejno ogłosimy nowy przetarg na budowę parkingu – mówi Anna Znajewska – Pawluk z PKP PLK.

Inwestycja miała być dofinansowana z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”. Ponieważ umowę z wykonawcą rozwiązano – dofinansowanie przepadło. Pierwotnie miasto do budowy nie miało dokładać nawet złotówki. Po jej wykonaniu miało tylko zarządzać parkingiem. Przypomnijmy. Wart 937 tys. zł netto parking na 100 miejsc, w tym 4 dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się, miał powstać od strony ulicy Targowej. Zaplanowano na nim też 25 zadaszonych stojaków rowerowych.

Kończą się za to prace przy budowie parkingu przy przystanku Siedlce Zachodnie.

– Powstaje tam 163 miejsc postojowych, w tym siedem dla osób z ograniczoną mobilnością. Ze względu na wydłużone procedury administracyjne podpisaliśmy aneks do umowy z wykonawcą – tłumaczy rzeczniczka.

Zgodnie z nowym harmonogramem parking ma być gotowy w sierpniu tego roku. Parking ma być oświetlony, z monitoringiem.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

2 KOMENTARZE

  1. Uważam, że Stadler powinien dołożyć się do budowy parkingu. Dziwi mnie że jeszcze tego nie zrobił.Firma działa na terenie miasta od 20 lat i jakoś mało angażuje się w życie Siedlec. Z tego co słyszałem to jedynie kupiła busa do przewozu dzieci. Nie sponsoruje też siedleckiego sportu .Co o tym sądzicie?

  2. „Czy parking przy stacji Siedlce Wschodnie powstanie?” Co to za jakaś dziwna nowomowa i tendencja w budowie zdań. Czy powstanie parking przy stacji Siedlce Wschodnie?

DODAJ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

Logo Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach