Strona głównaSportIgnacy Klewek z brązowym medalem Mistrzostw Polski

Ignacy Klewek z brązowym medalem Mistrzostw Polski

Brzeg Dolny był gospodarzem najważniejszego turnieju w kraju w kategorii żaków. UKKS Siedlce reprezentował rozstawiony z numerem 6 Ignacy Klewek, który zanotował świetny występ zarówno w singlu, jak i w grze podwójnej.

W sobotę, 20 czerwca, Ignacy rozpoczął zmagania od meczu z Marcelem Jungiem (Gorzovia Gorzów Wielkopolski). Pewne 3:0 dało awans do rundy 2. W kolejnym spotkaniu ponownie trafił na zawodnika (MATS Rzeszów) – Piotra Harajdę i po świetnej grze wygrał 3:0, co uplasowało go w przedziale 9–16. Mecz o wejście do ćwierćfinału z Shahidem Webe (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) zakończył się porażką, co oznaczało zakończenie rywalizacji singlowej na miejscach 9–16.

Ignacy wystąpił w parze z Wiktorem Grzybowskim (GKTS Wiązowna) i duet ten zanotował znakomity turniej:

Runda 1: zwycięstwo 3:1 nad parą. Sebastian Oleniacz (KTS Krościenko Wyżne) / Dawid Łabun (UKS Gołdap Zdrój) – awans do 9–16.

Runda 2: kolejne zwycięstwo 3:0 z duetem Filip Piechowiak / Oliwer Ilcewicz (Krajna Sępólno Krajeńskie). Niedzielny mecz o medal: wygrana 3:1 z reprezentantami Podlasia – Kornelem Obukowiczem / Mateuszem Romaniukiem (UKS Dojlidy Białystok), co dało awans do strefy medalowej (3–4). Mecz o finał zakończył się porażką 0:3 z parą Jędrzej Bednarczyk (Orzeł Wysocko Wielkie) / Mikołaj Kęsik (Ostródzianka Ostróda).

Podsumowanie
Singiel: miejsce 9–16,
Debel: BRĄZOWY MEDAL – miejsce 3–4.

ŹródłoUKKS Siedlce
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

DODAJ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

Logo Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach