Strona głównaSportAwenta Pogoń Siedlce mistrzem Polski rugby

Awenta Pogoń Siedlce mistrzem Polski rugby

MKS Awenta Pogoń Siedlce po pełnym emocji spotkaniu finału Ekstraligi Rugby pokonała Ogniwo Sopot 15:13 (12:10). Drużyna prowadzona przez Łukasza Nowosza po raz pierwszy w historii obroniła tytuł mistrza Polski.

Ogniwo dobrze weszło w mecz, jednak to Pogoń postarała się o pierwsze przyłożenie. Po dobrej pracy formacji młyna piątkę zaliczył Giorgi Maisuradze. Po kwadransie gry sytuacja Pogoni pogorszyła się po żółtej kartce Jamiego Vakalahiego. Sopocianie to wykorzystali. Przyłożył, podwyższyli i Siedlce przegrywała 5:7.

Pogoniści odzyskali przewagę po drugiej piątce Maisuradze i podwyższenie Daniela Gduli. Ostatnie punkty w pierwszej połowie było dziełem Coopera Hansena. Pogoń prowadziła na półmetku rywalizacji 12:10.

Walka nerwów

Przed początkiem drugiej było jasne, że o wyniku spotkania zdecydują detale. Po godzinie gry Ogniwo wróciło na prowadzenie. Po rzucie karnym wykonanym przez Hansena i Pogoń znowu traciła 12:13. Następnie sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę na uzupełnienie płynów. Ostatnie minuty spotkania były prawdziwym horrorem.

Zawodnicy rugby podczas autu; gracz w niebieskim stroju jest wynoszony w górę, aby złapać piłkę
Emocje przez cały mecz

Kibice Ogniwa niemal świętowali mistrzostwo, a w sztabie siedleckiego zespołu widać było bezsilność. Na szczęście zawodnicy nie odpuścili. Próbowali do końca i w ostatnich 3 minutach meczu zdobyli 2 punkty. Z rzutu karnego trafił Nkululeko Ndlovu.

– Wygrana nie przyszła łatwo. Ogniwo wysoko zawiesiło poprzeczkę, ale koniec końców udało nam się osiągnąć upragniony cel – powiedział po spotkaniu trener zespołu Łukasz Nowosz.

Mistrz Polski drugi sezon

Zapytany o to dlaczego Pogoń przez kilkadziesiąt minut nie zdołała wydrzeć żadnego punktu, powiedział, że między innymi na tyle pozwalał przeciwnik. – Ale też, kiedy my łapaliśmy swój rytm, w kluczowych momentach pojawiały się jakieś proste błędy, które wykorzystywało Ogniwo. Sporo było błędów po jednej i drugiej stronie, które wynikały z presji przeciwnika.

Zawodnik rugby w ciemnoniebieskim stroju klęczy na murawie stadionu z opuszczoną głową.
Łzy szczęścia i zmęczenie – kwintesencja meczu

Pogoniści obronili mistrzostwo Polski i przez kolejny rok będą dzierżyć tytuł najlepszej rugbowej drużyny w kraju. Start nowego sezonu jest planowany na weekend 22-23 sierpnia.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

DODAJ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

Logo Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach