Strona głównaPolicjaPolicjanci odkryli nielegalną uprawę konopi indyjskich

Policjanci odkryli nielegalną uprawę konopi indyjskich

37 krzewów konopi indyjskich zabezpieczyli wczoraj, 16 września policjanci z Komisariatu Policji w Mordach. Nielegalna uprawa znajdowała się na wysepkach stawu w gminie Korczew.

– Na dwóch wysepkach stawu, pomiędzy miejscowościami Starczewice, a Szczeglacin w gminie Korczew funkcjonariusze odkryli nielegalną uprawę konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczyli 37 krzewów w różnej fazie wzrostu sięgające nawet do prawie 3 metrów wysokości. Zabezpieczone krzewy zostały przewiezione do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, gdzie trafią do dalszych badań – mówi Ewelina Radomyska, rzeczniczka komendy.

Policjanci prowadzą teraz czynności w tej sprawie, ustalając osoby odpowiedzialne za nielegalną uprawę.

Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do nawet 8 lat, a w przypadku znacznej ilości roślin, kara może być jeszcze surowsza.

ŹródłoKMP Siedlce
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

DODAJ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

Logo Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach